Zespół narodowy Ekwadoru zwycięża z Katarem w inauguracyjnym meczu mistrzostw świata wynikiem 0:1!

Mistrzostwa świata to piłkarska impreza, która odbywa się co 4 lata. Z pewnością piłkarscy wielbiciele z całej świata wyczekują niecierpliwie na pierwszy pojedynek mistrzostw. Przy światowych mistrzostw w Katarze, który rozpoczął się w ten weekend było identycznie. Inauguracyjny mecz poprzedzała oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, która prezentowała się fenomenalnie. Jednak później przyszedł czas na futbol i piłkarscy wielbiciele zgromadzeni na stadionie a także przez telewizorami wyczekiwali dobrego meczu. Gracze kadry Ekwadoru szybko strzelili bramkę i już od pierwszych minut emocji nie brakowało. Już w 3 minucie do bramki trafił Valencia i mogło się zdawać, że narodowa reprezentacja Kataru będzie mieć niesamowicie ciężko w tym pojedynku. Jednak sędzia tego meczu postanowił przeanalizować za pomocą systemu VAR prawidłowość tego gola i okazało się, że w chwili dogrania napastnik znalazł się na pozycji spalonej. Gospodarze tych mistrzostw mieli więc naprawdę sporo szczęścia w tym przypadku.

Narodowa kadra Ekwadoru nie zamierzała przestać atakować pomimo cofnięcia pierwszego trafienia. Gracze reprezentacji narodowej Ekwadoru ruszyli do ataku i cały czas mieli pod kontrolą przebieg tego pojedynku. Gracz narodowej kadry Ekwadoru parę minut później znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem narodowej drużyny Kataru i został powalony. Główny sędzia nie wahał się ani chwili i zarządził karnego, a golkiperowi pokazał żółty kartonik. Jedenastkę na gola zmienił zawodnik drużyny narodowej Ekwadoru Valencia. Kiepsko w porównaniu do reprezentacji narodowej Ekwadoru prezentowała się narodowa drużyna Kataru. Golkiper narodowego zespołu Ekwadoru przez dużą część meczu był bezrobotny, ponieważ po stronie Kataru nie widać było pomysłu na ten mecz. Bramka numer dwa dla reprezentacji narodowej Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem I połowy, a autorem kolejny raz był Valencia. W trakcie pierwszej części tego spotkania nie oglądaliśmy już więcej trafień. Oba zespoły w drugiej połowie wyraźnie zredukowały rytm i na murawie działo się mało. Ten mecz w końcowym rozrachunku zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny narodowej Ekwadoru, która perfekcyjnie zaczęła te mistrzostwa. Narodowa reprezentacja Kataru z kolei jest obecnie w trudnym położeniu i może mieć problem z awansem do następnej fazy.