Duma Katalonii ogrywa Real z Madrytu i zdobywa Superpuchar Hiszpanii!

Trzeba przyznać, iż w ostatnich sezonach forma zorganizowania starcia o Superpuchar Hiszpanii trochę się zmieniła. Piłkarscy wielbiciele z Hiszpanii mogą czuć swego rodzaju zawód, ponieważ starcia o Superpuchar Hiszpanii przeniesiono do Arabii Saudyjskiej. W tej chwili w rozgrywkach o Superpuchar Hiszpanii bój toczą cztery zespoły, a zwycięzcy półfinałowych par będą ze sobą rywalizować w pojedynku finałowym. W tym sezonie w finałowym pojedynku przeciw sobie stanęły drużyny Realu i FC Barcelony. Piłkarscy fani z całej Europy mogli być więc zadowoleni, ponieważ oznaczało to pierwsze El Classico w meczu o Superpuchar Hiszpanii od wielu lat. W pierwszej jedenastce ekipy Barcelony występuje kapitan piłkarskiej polskiej reprezentacji, czyli Lewandowski.

Tak więc polski gracz stanął przed szansą na zdobycie pierwszego trofeum w barwach Dumy Katalonii. Przed tym meczem sporo sportowych ekspertów zaznaczało, że głównym faworytem do wygranej jest Real Madryt. Zwycięzca ostatniej edycji Champions League a także aktualny mistrz hiszpańskich rozgrywek to istna maszyna do wygrywania finałowych pojedynków, dlatego też każdy inny wynik niż ich triumf byłby ogromnym zaskoczeniem. Od rozpoczęcia starcia finałowego znaczącą przewagę miała drużyna Barcelony. Piłkarze fantastycznie rozumieli się na boisku i bez problemu konstruowali następne akcje w pobliżu szesnastki przeciwnika. Pierwszy gol w finale strzelony został przez graczy Barcy, a jej autorem okazał się Gavi, który sfinalizował doskonałe podanie od Lewandowskiego. Przed końcem pierwszych 45. minut do siatki trafił kapitan polskiej narodowej kadry, któremu fantastycznym zagraniem odwdzięczył się Gavi. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 2:0 dla Dumy Katalonii, a piłkarze madryckiego Realu prezentowali się źle na tle przeciwnika. Obraz gry w II połowie się nie zmienił, a 20 minut przed zakończeniem Barca strzeliła trzecią bramkę. Real strzelił jedyną bramkę w doliczonym czasie gry, a jej strzelcem był Benzema. Ostatecznie starcie zakończyło się rezultatem 3 do 1 dla FC Barcelony, która tym sposobem zdobyła Superpuchar Hiszpanii.