Warto być poinformowanym, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to niezwykle ważna grupa mięśniowa, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Takowe mięśnie utrzymują również w prawidłowej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Dlatego też właściwie każdy z nas powinien w odpowiedni sposób zatroszczyć się o to, aby były one nie tylko sprawne i mocne, ale także nie były za bardzo napięte. Mięśnie dna naszej miednicy nadzorują utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu a także różnorodnych narządów w brzusznej jamie, co trudno również ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w odpowiedni sposób staramy się uzyskiwać możliwie najbardziej owocne efekty fizjoterapeutyczne, oferować pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. Przy tego typu problemach niezwykle istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Stojąc, leżąc jak i siedząc również można je wykonywać. Fakt dotyczący tego, że przerwa między skurczami powinna być bez mała tak samo długa jak skurcz, podczas prowadzenia powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Kiedy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy po prawdzie w każdej sytuacji, np. wracając do domu autobusem bądź też siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia dobrze wykonywane wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to ogromnie ważne w okresie ciąży.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz