Warto mieć świadomość tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to bardzo istotna grupa mięśniowa, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie podtrzymują także w prawidłowej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Z tego względu każdy z nas powinien w przyzwoity sposób zatroszczyć się o to, aby były one nie tylko sprawne i mocne, ale również nie były za bardzo napięte. Nie da się też ukryć, iż mięśnie dna naszej miednicy pilnują należyte utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu i dodatkowo różnorodnych narządów w brzusznej jamie.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w odpowiedni sposób staramy się dokonywać możliwie jak najbardziej pozytywne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. W tego typu problemach bardzo istotny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy także warto zwrócić uwagę. Jest możliwość wykonywania ich zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Powinno się prowadzić kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Kiedy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy zasadniczo w każdej sytuacji, np. wracając do domu autobusem lub też siedząc przed komputerem. Systematyczne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz