Wygrana z narodowym zespołem Korei Południowej rezultatem 4:1 - fenomenalne spotkanie narodowego zespołu Brazylii!

Obecnie rozgrywane mistrzostwa świata są niezwykłe na wielu płaszczyznach i nie ulega to wątpliwości. Zakończyły się już rozgrywki grupowe, a więc nadeszła pora na to, co fani piłki nożnej najbardziej kochają. Oczywiście chodzi o play offy, gdzie porażka może wyeliminować Cię z mistrzostw oraz marzeń o zdobyciu pucharu świata. W niedzielę polska reprezentacja piłkarska poniosła porażkę z narodowym zespołem Francji wyniki 1 do 3 i odpadła z mundialu. Dla fanów piłki nożnej w Polsce, ponieważ nie oznaczało to jednak końca emocji, ponieważ mundial wciąż trwa. Warto z całą pewnością śledzić grę kadry narodowej Brazylii, gdyż ze spotkania na spotkanie wygląda coraz lepiej. Spotkanie 1/8 finału z zespołem narodowym Korei Południowej było tego najlepszym przykładem, gdzie piłkarze brazylijskiej drużyny narodowej postanowili sobie urządzić strzelanie w pierwszej części. Pierwsza bramka dla narodowego zespołu Brazylii została strzelona już w szóstej minucie, a jej strzelcem był Vinicius Jr, który świetnie poradził sobie w polu karnym z defensywnymi zawodnikami oponenta.

Pierwsza połowa była prawdziwym koszmarem dla reprezentacji Korei Południowej. Szczególnie, że I połowa skończyła się prowadzeniem brazylijskiej drużyny narodowej wynikiem cztery do zera. Kolejne gole zdobywali Neymar Jr, Richarlison oraz Paqueta. Zgromadzeni na trybunach fani futbolu mogli być zadowoleni, ponieważ mogli oglądać prawdziwy popis kadry Brazylii. Tempo tego pojedynku znacząco opadło po przerwie. Gracze Brazylii starali się tworzyć następne akcje, ale gracze zespołu narodowego Korei Południowej doskonale się bronili. Narodowa drużyna Korei Południowej 15 minut przed zakończeniem meczu strzeliła bramkę na otarcie łez, która była ozdobą meczu. Na uderzenie ze sporej odległości zdecydował się napastnik zespołu narodowego Korei Południowej, a golkiper zespołu Brazylii nie miał szans na skuteczną interwencję. Finalnie to spotkanie skończyło się wynikiem 4:1 dla kadry Brazylii, która w następnej fazie mierzyć się będzie z drużyną narodową Chorwacji. Stawką tego starcia będzie kwalifikacja do 1/2 finału mistrzostw świata i pewność gry o medale.